Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

Eğer sizde Diş Ağrısı çekiyorsanız ve Diş Ağrısına Ne İyi Gelir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.. Diş Ağrısına nelerin iyi gelebileceğiniz araştırdık ve sizlere sunuyoruz. Diş Ağrısına Neler İyi Gelir araştırmalarımızın sonucunda bu bulgulara ulaştık, umarım işinize yarar..

Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı ve farklı bilgiler için Sağlıklı Yaşam Konusunda güzel ipuçları veren Saglikciniz.Net Sitesinin Diş Ağrısına Ne İyi Gelir başlıklı yazısından da faydalanabilirsiniz..

Diş Ağrısına Neler İyi Gelir

Majezik içmek ( diş ağrısı konusunda en iyisidir. ben iki apranax içtim geçmedi. bir tane majezik derdime derman oldu )
– Ağrıyan dişin üzerine şu küçük ağız kokmasını önleyen karanfillerden koymak. (küçük ağrılarda işe yarıyabilir.)
– Ağrıyan dişinizin olduğu tarafı soğuk suyla çalkalamak. ( ağrı kesicinin bile fayda etmediği zaman uygulanması gereken yöntemdir. çünkü artık çürük dişten çıkıp sinir köklerine inmiştir ve ancak soğuk füzyon dindirebilir. ancak bu yöntem çok uzun süreli etki etmez. böyle ileri derecede bir diş çürüğü için maksimum bir dakika etkisini gösterir sonrasında yine işlemi tekrarlamak gerekir. ama gecenin bir yarısı bu acıya yakalandı iseniz sabaha kadar dayanmanız için yapacak başka birşeyde yoktur.)

Önemli not: Güçlü ağrı kesiciler dişin üzerine konulmamalıdır. emilme yöntemiyle kana karışan güçlü ağrı kesiciler ciddi sorunlara yol açabilir. bu yüzden apranax ve majezik gibi ağrı kesiciler kesinlikle yutulmalıdır.

Karanfil Diş Ağrısını Geçirir mi?

Karanfil tomurcuklarında ogenol (ojenol) adı verilen hidrokarbon, şahsilik asit ve karyofıllin içeren bir uçucu yağ (esans) bulunur

Karanfılyağı da denilen bu esans, diş hekimliğinde sıkça yararlanılan antiseptik ve ağrı kesici ilaçların yapımında kullanılır. Karanfil tomurcukları ise, bazı reçel, yemek, turşu ve baharatlı şarapların yapımında çeşni olarak kullanılmaktadır.

Karanfil tomurcuklarının ve karanfilyağının sağlığa yararlı etkileri ve bunlardan yararlanma yöntemleri şöyle özetlenebilir:

1. Karanfil tomurcukları uyarıcıdır. Özellikle sindirim sistemi üzerinde uyarıcı etki yapar.
2. Gaz söktürücüdür.
3. Mide bulantısını bastırır. Kusmaları önler.

Bu etkilerinden yararlanılmak üzere piyasada satılan karanfil tomurcuklarından bir tutam (7-8 tane) alınıp 1 bardak kaynar suya atılır. 10 dakika demlendirilerek hazırlanan infüzyon ılık olarak içilir.

1. Karanfil tomurcukları nefesin kötü kokusunu yok eder. Bunun için tomurcuklar ağızda çiğnenip sert bakiye tükürükle atılır ya da yukarda tarifi verilen infüzyonla gargara yapılır.

2. Karanfil tomurcuğu ağrı kesici ve hafif uyuşturucudur. Bu etkilerinden yararlanılarak diş ağrısını kesmekte kullanılır. Bir adet karanfil tohumu ağıza alınır. Ağrıyan çürük dişin yakınına getirilir ve bir süre orada tutulur ya da gene piyasada satılan karanfilyağı biraz pamuğun üzerine damlatılır ve pamuk ağrıyan dişe bastırılır.

3. Karanfılyağı romatizma ve nevralji ağrılarının hafifletilmesinde yararlı olur. Bunun için karanfilyağı ağrılı yerlere dıştan ovuşturularak uygulanır..

Bu yazı diş Ağrısı çeken arkadaşlara umarız faydalı olmuştur..

10 thoughts on “Diş Ağrısına Ne İyi Gelir

 1. benim dişim çok ağrıyor ne yapsam iyi gelmiyor kafamı duvarlara vurucam biran çnce sabah olsun ve doktora gidiyim sizce ne yapmam lazımm bana yardım edinn artık bu acıya dayanamıyorum ne denediysem olmuyorrr :(

 2. mrhbalar diş ağrısını yaklaşık bir aydır bnde çekiyorum doktora gtmekden çok korkuyorum oyuzden içmediğim ilaç kalmadı dün gece ağrı tutmaya başladı neredeyse ölücektim sabahı zor ettim eczaneye gitti bana amoklavin-BID verdiler sabah akşam tok karnına ağrı kesiciyle içiyorum çok iyi geldi tşkkkk

 3. diş ağrısına siyah zeytin iyi geliyor,
  yedi yaşında oğlum var bir inat diş çektirtmiyor aylardış ciddi sıkıntı yaşıyoruz dişciler müdehale yapamaadı ara ara gece tutuyor dişi tabiki siyah zeytinin çekirdeğini çıkarıp içkısmı çürüğe denk gelecek şekilde ısırın bekleyin 20-30 dakika sonra geçicek emin olun ben oğluma ağrı esici vermemek için uyguluyorum ve ağrısı kesiliyor

 4. arkadaşlar bende diş hekimiyim sizlere tavsiyem ağır ilaçlar kullanmayın eğer gece diş ağrısına yakalanırsanız ağıran dişinizin üzerine limon suyu sıkıp 5 dk falan bekleyin eminim etki yapcaktır ama sabah olunca kesinlikle en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz ne zamana kadar ağrı kesici içceksiniz dimi diş ağrısı çekenlere acil şifalar diliyorum çok ağır bi acı:(

 5. arkdaşlar böyle bilgiler güzel ama zarar verici olabiliyor majezik demişsiniz ama uygun bir ağrı kesici değildir sık kullanımlarda miğdede hasara neden olabilir karanfil se içinde barındırdığı madde yüzünden diş etlerinde uyuşukluğa sebeb olabilir ben diş hekimiyim lütfen böyle şeyler uygulamak yerine en yakın sağlık kurumuna gitmenizi tavsiye ederim.

 6. Öldüm ben yaw diş ağrısından akşam 6 dan beri ağrıyor 12 saat oldu nerde ağrısı geçmedi.yapmadığım şey kalmadı kafamı duvarlara vuracam.bir an önce sabah olsada doktora gitsem of

 7. Saat gecenin 03.10 u .Öyle bir diş ağrısı çekiyorumki hemen nete bakayım dedim.2 vermidon yuttum banamısın demedi,çürük dişimin üzerine hava alıyor diye sakız koydum simdi vallaha iyi geldi.Annem majezik at demişti şimdi majezik atıcam,eğer hangi azı dişimin ağrıdığını bilsem yemin ederim doktoru beklemeden penseyle alıp koparıcam.Geçmiş olsun benle aynı sorunu çeken herkese.

 8. benim 8 yaşında bir kızım var şu anda dişi çok ağrıyor ne yapacağımı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 9. yha karanfil yağı koyuyorum dişime yinede hiç faydası olmuor aynı ağrı devam edior majezik ilacını anneme soruyorum o sana ağır gelir dio başka yöntem varsa lütfen yazın:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>